Toezichthouders Omgevingsdienst Rivierenland gaan bodycams dragen

27 oktober 2026

Voortaan kun je toezichthouders en boa’s van Omgevingsdienst Rivierenland (ODR) tegenkomen met een bodycam. Zij dragen deze camera voor hun veiligheid. De bodycam neemt niet voortdurend op, maar kan worden aangezet als een situatie dreigt te escaleren of onveilig wordt.

Omgevingsdienst Rivierenland voert voor onze gemeente taken uit op het gebied van onder andere milieu en bouwen. Toezichthouders en boa’s van ODR gaan daarvoor regelmatig op pad, bijvoorbeeld om controles uit te voeren bij bedrijven en andere locaties. Daarbij kunnen zij te maken krijgen met agressie, bedreiging of geweld.

Voordat een medewerker de bodycam aanzet, waarschuwt diegene de betrokken persoon of personen. De camera is vooral bedoeld om agressie en bedreiging te voorkomen en situaties niet verder te laten escaleren.

Als er beelden worden gemaakt, gaat Omgevingsdienst Rivierenland daar zorgvuldig mee om. Voor het bekijken, gebruiken en bewaren van de beelden gelden strikte regels.

Wil je meer weten over de inzet van bodycams door ODR?

Lees meer over bodycams voor een veilige werksituatie (Deze link gaat naar een externe website) op de website van Omgevingsdienst Rivierenland.

Heb je vragen over beeldmateriaal of je privacyrechten?

Lees meer over privacy bij Omgevingsdienst Rivierenland (Deze link gaat naar een externe website) of neem contact op met de functionaris gegevensbescherming van ODR via FG@odrivierenland.nl.