Lees pagina voor

Update ontwikkelingen De Kreek

13 juni 2025

Op maandag 2 juni kwam de werkgroep van De Kreek weer bij elkaar. Tijdens deze bijeenkomst was wethouder Claassen aanwezig om de ontwikkelingen te bespreken en werd er gekeken naar de toekomst. Er zijn ervaringen gedeeld en vragen gesteld.

Ontwikkelingen

In januari heeft wethouder Claassen het project De Kreek overgenomen van wethouder Nettenbreijers. De afgelopen tijd heeft Claassen zich verdiept in De Kreek en verschillende kennismakingsgesprekken gevoerd met betrokkenen.

In april hebben wij als gemeente afscheid genomen van de (interim) projectleider van De Kreek. Een belangrijke reden hiervoor is, dat de organisatie heeft gekozen om meer vast personeel in dienst te nemen en minder gebruik te maken van inhuur. In augustus start een nieuwe vaste projectleider.

De projectgroep van de gemeente heeft een plan van aanpak gemaakt. Deze wordt in juni besproken in het college. Daarna wordt de raad geïnformeerd en het plan van aanpak wordt besproken met de werkgroep.

Voorkomen van onzekerheid

Aan het eind van 2024 hebben we 2025 het overgangsjaar genoemd. Omdat het niet lukt om in 2025 met een uitgewerkt plan te komen en om stabiliteit voor de gebruikers van De Kreek te creëren is ervoor gekozen om 2026 ook als overgangsjaar te zien. Hoe De Kreek er in de toekomst uitziet, is een grote puzzel om te leggen. Er zijn verschillende ontwikkelingen die hierbij een rol spelen. Om tot een gedegen plan te komen, hebben we tijd nodig. We willen hier geen haastklus van maken. Door de zekerheid te bieden dat de verenigingen ook in 2026 gebruik kunnen maken van De Kreek, hopen we stabiliteit en rust te kunnen bieden.

Hoe nu verder

We werken naar een plan voor de toekomst van De Kreek. In de volgende bijeenkomst met de werkgroep bespreken we het plan van aanpak. Vervolgens bekijken we samen hoe we invulling kunnen geven aan dit plan van aanpak en hoe we tot een duidelijke toekomstvisie komen. De input en ideeën van de verenigingen en de gemeenschap zijn hierbij erg belangrijk. Hoe we de ideeën van andere inwoners kunnen ophalen, bespreken we ook met de werkgroep in het volgende overleg. Op deze manier werken we de komende tijd samen aan een gedragen en sterk voorstel die we in 2026 kunnen voorleggen aan de raad.