Snel naar...


English
Deutsch

Ruimte voor Maasdriel

In het project Ruimte voor Maasdriel gaat delfstoffenwinning in de Marensche Waarden en Zanmeren hand in hand met herontwikkeling van deze gebieden. Daardoor wordt onder andere woningbouw bij de Zandmeren mogelijk.

Publicatiedatum: 30 november 2009

Wat is Ruimte voor MAASdriel?ruimte voor maasdriel

Ruimte voor MAASdriel is een project waarbij delfstoffenwinning in de uiterwaarden van Maasdriel gecombineerd wordt met woningbouw, natuurontwikkeling, vergroting van het waterbergend vermogen van de Maas en ruimtelijke kwaliteitsverbetering.

 

Waar wordt het project uitgevoerd?

Het project wordt uitgevoerd in de Marensche Waarden en de Zandmeren. Ook horen een aantal samenhangende projectonderdelen (o.a. bij Hedel) tot het project.

 

Wie werken er samen?

De bedrijven Dekker van de Kamp en NIBA BV werken in dit project samen met de gemeente Maasdriel. Daarnaast wordt steeds overlegd en afgestemd met Rijkswaterstaat, de provincie Gelderland, de VROM-inspectie en het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (Dienst Landelijk Gebied).

Voor de intentieovereenkomst tussen de gemeente Maasdriel, Delgromij (nu overgenomen door Dekker van de Kamp)  en NIBA BV, kunt u hier klikken.

 

EMAB-locatie

In 2005 is (een deel van) het project aangemerkt als EMAB project (experimenten met aangepast bouwen in het rivierbed). Dit maakt het mogelijk  buitendijks woningen te bouwen.

 

Splitsing van projecten

Door het college is besloten de procedure voor beide deelgebieden, Marensche Waarden en Zandmeren te splitsen. Daarbij is de overkoepelende visie Ruimte voor MAASdriel uitgangspunt bij de verdere uitwerking. De overkoepelende visie gaat uit van een integrale benadering van de maatregelen voor hoogwaterbescherming en de natuur- en landschapsontwikkeling in de uiterwaarden.

Voor meer informatie over de deelgebieden kunt u klikken op onderstaande links:

Marensche Waarden

Zandmeren (inclusief jachthaven Hedel)

 

Procedure

Voor een beschrijving van de procedure kunt u hier klikken.